خرید رگلاتور

رگلاتور

رگلاتور گاز ابزاری برای کاهش فشار جریان گاز و ثابت نگه داشتن آن مورد استفاده قرار می گیرد. رگلاتور گاز در صورت تغییر ناگهانی جریان گاز، فشار گاز را در حد معینی کنترل کرده و آن را به حد تعادل می رساند. وظیفه رگلاتورها تبدیل فشار زیاد به فشار کمتر و مناسب دستگاه است و موجب کاهش فشار ورودی و فشار خروجی می گردد. از رگلوتورها در ورودی گاز تجهیزات گازسوز موتورخانه های ساختمان های اداری، صنعتی، هتل، بیمارستان، صنایع گاز و نفت و صنعت معدن استفاده می گیرند. توجه داشته باشید که در صنعت از رگلاتور صنعتی و در مصارف خانگی از رگلاتور خانگی استفاده می گردد. با ما همراه شوید تا در ادامه این مقاله به معرفی و بررسی عملکرد انواع رگلاتور و بالانسر بپردازیم.

مهمترین نکات در انتخاب رگولاتور گاز:

هنگام انتخاب رگولاتور گاز مورد نیاز، موارد زیر را بررسی نمائید:

فشار گاز ورودی از شبکه گاز رسانی منطقه (مثلا فشار گاز ۲ پوند، ۳۰ پوند یا ۶۰ پوند است)
فشار مورد نیاز گاز خروجی
دبی گاز مورد نیاز برا ی تجهیزات گرمایشی ساختمان بر اساس ظرفیت مشعل ها و هیترها
قطر خط لوله گاز ورودی به ساختمان یا هر یک از تجهیزات گرمایشی
نوع اتصال رگولاتور، دنده ای یا فلنجی
برند رگولاتور گاز مورد نظر

قسمتهای اصلی رگلاتور گاز:

رگلاتور یا تنظیم کننده گاز طبیعی از پنج مولفه پیچ، فنر، میله، دیافراگم و دریچه تشکیل شده و شامل سه قسمت به شرح زیر است.

قسمت بارگذار (Loading) که از وزنه، فنر و فشار گاز تشکیل شده است.
قسمت اندازه گیر (Measuring) که همان دیافراگم است.
شیر مانع یا عمل کننده (Ristractor)

رگولاتورها از نظر ساختمانی در انواع فنری(Spring Loading) و پایلوت دار(Pilot Regulator operated) تولید و ساخته می شوند.

پایلوت فنری است که از فشار ورودی تغذیه کرده و متناسب با میزان فشردگی فنر خود، فشار خروجی را فراهم می کند. این فشار به عنوان فشار فرمان روی رگلاتور اصلی اعمال می شود.

 

انواع رگولاتور گاز:

رگولاتورهای گاز در طیف گسترده ای از اندازه و تنظیمات متفاوت قابل استفاده بوده اما همگی دارای عملکرد یکسانی هستند. رگولاتورها با توجه به سرعتی که گاز به دستگاه منتقل می کنند گروه بندی می شوند اما از نظر شکل و اندازه بسیار متفاوت هستند.

به طور کلی رگولاتورها در دو نوع رگولاتور فشار زیاد و رگولاتور فشار کم تقسیم بندی می شوند. رگولاتور با فشار زیاد توانایی مقابله با ورود گاز از سیلندر با نیروی زیاد را دارد و معمولا در صنعت جوشکاری از این نوع رگولاتور استفاده می شود. از تنظیم کننده فشار کم که نیاز به خروج حرارت ثابت می باشد در وسائل گاز سوز مانند بخارهای کوچک گاز سوز خانگی و اجاق های گاز به طور گسترده مورد استفاده قرار می گیرد.
رگولاتور گاز طبیعی

ویژگی اصلی رگولاتور گاز طبیعی در وسایل گرمایشی خانگی، ایمنی آن است زیرا جریان گاز طبیعی را محدود کرده تا سوخت اضافی وارد منازل نشود.

یک رگلاتور گاز از سه عنصر: مکانیسم بارگذاری، عنصر حسگر و ابداع کنترل تشکیل شده که همه آنها برای کنترل میزان فشار گاز کار می کنند.
رگولاتور گاز پروپان

گاز پروپان برای اجاق گازهای داخلی و گرمایش منازل مورد استفاده قرار می گیرد و از آنجا که گاز مایع تحت فشار است، این فشار باید با خارج شدن از مخازن تنظیم شود، زیرا در غیر این صورت می تواند موجب پارگی شلنگ و ایجاد انفجار گردد. به همین دلیل می بایست از رگولاتور برای تنظیم فشار گاز در سیستم های پروپان استفاده نمود.

رگولاتور پروپان از برنج ساخته شده و برنج در برابر جرقه مقاوم است. در ساخت رگلاتورها از فلزات دیگری مثل آلومینیوم استفاده می شود چون این فلز دارای وزن سبکی بوده و در برابر جرقه نیز مقاوم است.
رگولاتور گاز پوششی

رگولاتور گاز پوششی برای تامین گاز بر روی مخازن ذخیره سیالات نفتی و تانک ها مورد استفاده قرار می گیرد.
رگولاتورهای آزمایشگاهی

درصورت استفاده از گازهایی با درصد خلوص بالا، باید از رگولاتورهایی دارای ویژگی های خاص استفاده گردد. همچنین جنس بدنه فشار شکن نباید با گاز مورد نظر واکنش شیمیایی داشته باشد تا فشار شکن و یا اجزای آن دچار خوردگی نشوند. در رگولاتورهای آزمایشگاهی به دلیل حساسیت بالا از آلیاژهای ویژه ایی مانند هستلوی استفاده می شود.

 

 

سفارش و خرید این محصول

 

تمامی حقوق این سایت متعلق به آریا کالا می باشد.

طراحی قالب وردپرس : ریبونت

مشاوره تلفنی