خرید شیر سیامی

شیر سیامی

یکی از شیرهایی که نصب آن‌ها در بیرون از ساختمان محل کار یا سکونت توصیه می‌شود شیر «سیامی» (Siamese) است. محصولی که در تصویر مشاهده می‌کنید یکی از انواع شیرهای سیامی بوده که توسط شرکت «ای دبلیو جی» (AWG) تولید می‌شود.

جنس شیر سیامی

جنس این شیر از چدن بوده و استحکام بالایی دارد. سایز خروجی شیر سیامی فوق ۲٫۵ اینچ (معادل ۶٫۳۵ سانتی‌متر) است. اهمیت این شیر به هنگام بروز حوادثی ناگوار مانند آتش‌سوزی مشخص می‌شود. این شیر خروجی آب قابل قبولی را در اختیار آتش‌نشانان قرار می‌دهد و این ویژگی را مدیون دو ورودی آبی است که در قسمت پایینی آن قرار دارد. جریان آب از دو ورودی آن وارد شیر می‌شود و با رسیدن به خروجی به یک جریان واحد تبدیل شده و در نتیجه دبی آب خروجی افزایش چشمگیری پیدا می‌کند. برای نصب این شیر بهتر است آن را در مکانی نصب کنید که به خوبی قابل مشاهده بوده و دسترسی به آن به راحتی صورت گیرد.

شیرهای آتش نشانی دوقلو ملقب به شیرهای سیامی هستند این نوع شیرها که در ابتدای ورودی ساختمان ها نصب می شود به منظور آبرسانی هنگام آتش سوزی به شبکه اطفا حریق خشک و یا ترکیبی مورد استفاده قرار می گیرند. با توجه به نوع استفاده و محل استفاده سایزهای شیرآتش نشانی سیامی متفاوت است. اما جنس این نوع شیرها عمدتا از چدن خواهد بود تا استحکام بالایی داشته باشد.این شیرها بدون والف یا فلکه بوده و صرفاً جهت انتقال آب از طریق منبع بیرون ساختمان از قبیل خودرو آتش نشانی به داخل جعبه های آتش نشانی استفاده می شود و نهایتا در داخل جعبه های آتش نشانی با قراردادن یک عدد شیرفلکه برنجی فشار قوی یا همان شیر خشک منبع تغذیه، آب برای اطفای حریق توسط آتش نشان‌ها مورد بهره برداری قرار می‌گیرد.

لازم به توضیح است شیرهای سیامی در ۲ سایز ۲٫۵ اینچ و ۴ اینچ در قسمت ورودی ساختمان می‌باشند اما سایز دریافت آب آنها در هر دو مورد همان ۲٫۵ اینچ از هر سر است که بصورت V انگلیسی با تعبیه یک عدد پولک قطع و وصل در داخل آنها اگر از یک قسمت آن آبرسانی انجام شود قسمت کناری به وسیله پولک بسته شده تا از خروج آب جلوگیری کند.

دو سر بالای آنها دارای ۲ عدد کوپلینگ رزوه دار به سایز ۲٫۵ اینچ با درپوش مخصوص و در دیگر آن به حالت رزوه دار به دو صورت رزوه از داخل و یا رزوه از بیرون موجود است.

جریان آب از دو ورودی آن وارد شیر می‌شود و با رسیدن به خروجی به یک جریان واحد تبدیل شده و در نتیجه دبی آب خروجی افزایش چشمگیری پیدا می‌کند. برای نصب این شیر بهتر است آن را در مکانی نصب کنید که به خوبی قابل مشاهده بوده و دسترسی به آن به راحتی صورت گیرد ولی این شیر اغلب به سرقت میرود که در این خصوص الزامات اتش نشانی اشاره کرده است اتصال مخصوص را در داخل حیاط یا لابی اصلی ساختمان نصب کنید و این اتصال باید در نزدیک ترین محل امن نسبت به ورودی اصلی ساختمان جانمایی شده و امکان دسترسی برای نیروهای آتش نشانی محیا گردد.

 

 

سفارش و خرید این محصول

 

تمامی حقوق این سایت متعلق به آریا کالا می باشد.

طراحی قالب وردپرس : ریبونت

مشاوره تلفنی