خرید قرقره هوزریل

قرقره هوزریل

هوزریل آتش نشانی

HoseReel یا همان هوزریل از دو قسمت Hose (هوز) یعنی شیلنگ و Reel (ریل) یعنی قرقره تشکیل شده است و برای قرقره‌های آتش نشانی که شیلنگ‌های با جنس pvc (اصطلاحا لاستیک مقاوم) بر روی آن قرار می گیرد کاربرد دارد. شیلنگ‌های هوزریل از یک تیوب داخلی مقاوم در برابر فشار ساخته شده و توسط نخ‌های محکم بافته شده در اطراف آن تقویت شده و نیز از pvc که در برابر ساییدن و فشار زیاد بر اثر کشش مقاوم است تشکیل شده است.

این شیلنگ‌ها بسیار منعطف هستند و برای اطفا حریق‌های کوچک که معمولا در واحدهای اداری یا مسکونی رخ می‌دهد به کار می رود و فقط به اندازه‌ای که به آن نیاز باشد از روی قرقره باز شده و از آن استفاده می‌کنند. این امکان توسط سیستم هرزگرد که در مرکز قرقره آتش نشانی قرار دارد انجام می‌شود که بدون اینکه تمام قرقره به صورت کامل باز شود کمک می‌کند به اندازه مورد نیاز شیلنگ باز شود. جنس هرزگردها معمولا از پلاستیک ، شمش برنج یا شمش آلومینیوم ساخته می‌شود که مرغوب ترین آن‌ها از نوع شمش برنجی یا آلومینیومی هستند.

هر جعبه آتش نشانی حداقل باید شعاع ۲۰ متر از اطراف خود را پوشش دهد. معمولا در ساختمان‌های بزرگ و یا مناطقی مثل کارخانه‌ها و پالایشگاه‌ها باید از چندین جعبه آتش نشانی استفاده کنند که فاصله این جعبه‌ها از ۳۰ متر نباید بیشتر باشد.

قرقره آتش نشانی یا همان هوزریل آتش نشانی نیز باید در مکان‌های قابل دسترسی نصب شود که تمام ساختمان را پوشش دهد و در مسیر خروج اضطراری نباشد که رفت و آمد در هنگام حریق را مشکل‌ساز کند.

امروزه در تمامی ساختمان های مسکونی و تجاری اجرا سیستم اطفاء حریق آبی الزامی می باشد. قرقره هوزریل در جعبه های آتش نشانی نصب شده در طبقات ساختمان ها استفاده می شود این قرقره به لوله آب درون جعبه متصل می شود و دارای ۱۷ متر شیلنگ ۳/۴ اینچ پلاستیکی و سر نازل ۳/۴ می باشد.

استفاده از شیلنگ های هوزریلی بسیار ساده‌تر از نوع برزنتی آن است و نیاز به آموزش ندارد. در واقع به جای اینکه از جعبه‌های آتش نشانی برزنتی که برای استفاده از آنها باید به صورت کامل باز شود و بعد شیلنگ را با کوپلینگ مخصوص به شیر وصل شود، از جعبه های آتش نشانی هوزریلی استفاده کنید.

 

 

سفارش و خرید این محصول

تمامی حقوق این سایت متعلق به آریا کالا می باشد.

طراحی قالب وردپرس : ریبونت

مشاوره تلفنی