خرید لوازم آتش نشانی

لوازم آتش نشانی

سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی از سیستمی یکپارچه تشکیل یافته و از نظر حقوقی و مالی و اداری مستقل بوده و در هر شهری به انجام وظایف خود می ­پردازد. از وظایف این سازمان می ­توان به آموزش اقشار جامعه در جهت بالا بردن فرهنگ عمومی و به طبع آن کاهش میزان حوادث اشاره کرد.

تجهیزات آتش نشانی به وسایلی اطلاق می شود که آتش نشانان در عملیات اطفاء حریق و امداد رسانی به گرفتار شدگان در آتش از آنها استفاده کرده و عملیات امداد و اطفای حریق را انجام می دهند. با توجه به گسترش صنعت و تراکم جمعیت و استفاده گسترده از مواد آتش زا و قابل اشتعال نیاز به وجود سازمانی جهت امداد رسانی و اطفای حریق احساس کردید. برای این منظور سازمان آتش نشانی در شهرها و کشورهای مختلف در حال انجام وظیفه می باشند.

لوازم آتش نشانی

تجهیزات آتش نشانی صنعتی

کوپلینگ آتش نشانی

کوپلینگ وظیفه اتصال شیلنگ های آتش نشانی را بر عهده دارد. جهت افزایش طول شیلنگ های آب پاش، از اتصال کوپلینگ به شیلنگ آب استفاده می شود.

شیر هیدرانت آتش نشانی

هیدرانت ها معمولاً در خیابان ها در کنار پیاده روها و یا مکان های پر رفت و آمد در سطح شهر به دو صورت زمینی و ایستاده (خشک یا تر) به رنگ قرمز ساخته می شوند. از آب موجود در هیدرانت ها می توان در زمان آتش سوزی بهره برد. برای باز و بسته کردن هیدرانت های موجود در سطح شهر از آچار آتش نشانی استفاده می شود.

شیلنگ های پیشرفته آتش نشانی

این نوع شلنگ ها از جنس لاستیک طبیعی بوده و دارای مقاومت بالا در شرایط گوناگون هستند.

گوی ضد حریق

وسیله ای گرد و توپ مانند است که در زمان حریق می توان آن را به داخل حریق پرتاب کرد و پس از چند ثانیه ماده اطفایی از آن خارج می شود و آتش مهار می گردد. در مقاله مربوط به توپ اطفای حریق توضیحات کامل این تجهیز اطفایی بیان شده است.

اسپرینکلر

اسپرینکلر یا آبفشان جزئی از سامانه پاششی سیستم اطفاء حریق اتوماتیک آبی است که دارای انواع گوناگون می باشد، هر کدام از آبفشان ها به دماهای مختلف حساس بوده و در صورت رسیدن به دمای مشخص با الگوی خاصی شروع به پاشش آب می کنند. اسپرینکلرها از نظر اتصال به ۳ نوع اسپرینکلر بالا زن، پایین زن و بغل زن (دیوار زن) تقسیم می شوند.

جعبه آتش نشانی

یکی پرکاربردترین تجهیزات آتش نشانی ساختمان و بهترین وسیله برای اطفای حریق در ساختمان های اداری، مسکونی، انبارها و … جعبه های آتش نشانی هستند. متعلقات جعبه آتش نشانی شامل شیلنگ و قرقره آتش نشانی، شیر و کوپلینگ آتش نشانی و گاهی کپسول آتش نشانی می باشد. جعبه های آتش نشانی از جنس شیشه، فلز و PVC ساخته می شوند.

شلنگ آتش نشانی

شیلنگ آتش نشانی نیز یکی از اجزای مهم لوازم آتش نشانی است. شیلنگ آتشنشانی باید دارای کیفیت بالا و کارآمد با جنس مناسب و انعطاف پذیر باشد، تا در زمان عملیات اطفاء نترکد و سبب مختل شدن عملیات نگردد.

مانیتور آتش نشانی

وسیله ای برای پرتاب حجم بالای آب به طور ناگهانی، که توسط آتش نشانان انجام می گیرد. مانیتور آتش نشانی بر روی سه پایه مخصوص بر روی ماشین آتش نشانی سوار می شود.

هوزریل آتش نشانی

هوزریل آتش نشانی در واقع نوعی از شیلنگ آتش نشانی است و معمولاً در مواردی مانند جعبه های آتش نشانی و قرقره های آتش نشانی که مورد استفاده افراد غیر حرفه‌ای است، به کار گرفته می شود. منظور از هوزریل آتش نشانی سیستم قرقره، بخش آبرسان و شلنگ آتش نشانی هوزریل می‌باشد.

شیر سیامی

شیر سیامی (Collecting Breeching) یا دوراهه آتش نشانی تجهیزاتی هستند که برای تجمیع منابع آب خارجی از سیستم آبرسانی آتش نشانی مانند پمپ‌های آتش نشانی ماربرد دارند. این تجهیزات از یک ورودی دوشاخه و یک خروجی تشکیل یافته‌اند. خروجی شیر سیامی به ورودی سیستم‌های خشک یا تر آتش نشانی متصل می‌شود.

 

سفارش و خرید این محصولات

تمامی حقوق این سایت متعلق به آریا کالا می باشد.

طراحی قالب وردپرس : ریبونت

مشاوره تلفنی