خرید لوله مانیسمان رده ۴۰ اهواز

 

لوله مانیسمان رده 40 اهواز

مانیسمان به آن دسته از لوله های فولادی گفته میشود که در فرآیند تولید آنها از انواع روش های جوش فلزات استفاد نمی شود و تفاوت دیگر آنها در ماده اولیه محصولات می باشد.در لوله های درزدار فرایند تولید ازبرش ورق و شکل دهی و جوش و سرانجام غلطک استفاده می شود.

تاریخ ابداع و ساخت لوله های بدون درز به اواخر قرن ۱۹ برمی گردد,مانیسمان نام مهندس آلمانی مخترع این روش می باشد. روشهای مختلف تولید لوله فولادی بدون درز (مانیسمان) در آن زمان ابداع و به موازات یکدیگر پیشرفت و گسترش یافتند.

کارخانه لوله مانیسمان رده ۴۰ اهواز

کارخانه لوله مانیسمان اهواز یکی از معروف ترین تولیدکنندگان لوله مانیسمان در کشور است که با نام گروه ملی صنعتی فولاد ایران شناخته می شود. این کارخانه در سال ۱۳۵۱ تاسیس و در اهواز شروع به کار کرده است و با تجهیزات و ماشن آلات روز دنیا قابلیت تولید انواع لوله های فولادی برای صنایع نفت و گاز و پتروشیمی ، محیط های ترش و غیر ترش ، آتش نشانی ، آب و فاضلاب ، موتورخانه و … را دارد.

کارخانه لوله مانیسمان اهواز ظرفیت اسمی سالانه تولید ۹۰ هزار تن انواع لوله های فولادی را دارا می باشد که از این نظر اولین کارخانه در خاورمیانه می باشد. لوله های فولادی بدون درز که با نام مانیسمان نیز شناخته می شود در اصطلاح علمی به آنها seamless pipe نامیده می‌شود.

ولی در تولید لوله های مانیسمان از مقاطع فولادی به شکل شمش و متریال مواد اولیه سازنده (کیفیت بهتر و همچنین یکنواختی بیشتر)و نیز بخاطر عدم جوشکاری آسیب پذیری کمتری و تحمل اعمال فشار بیشتری را دارا می باشند لذا در بسیاری از صنایع مختلف مورد استفاده قرار میگیرند.

به خصوص در مواقعی که فشار بالا در سیستم بکار گرفته شده باشد استحکام لوله ها جوابگوی آین فشارهای بالا هستند.در صنایعی مانند نفت و گاز ،پتروشیمی و ساخت مخازن تحت فشار ،انتقال سیالهای پرفشار و ….کاربرد فراوانی دارند.

لوله مانیسمان اهواز طبق استاندارد های ASTM A106 , APIL 5L , ASTM A53 , با آلیاژ جنس کربن استیل تولید می شود و روش تولید و ساخت آن مشابه استانداردهای جهانی است. شرکت نورد و لوله اهواز برای تولید انواع لوله های سیاه، لوله های گالوانیزه و … در سال ۱۳۴۶ تاسیس و مدتی بعد به بهره برداری رسیده است.شرکت نورد و لوله اهواز دارای ۳کارخانه پوشش دهی لوله و ۴ کارخانه تولید لوله می باشد که این کارخانه ها انواع لوله های فلزی را از سایز ۱ الی ۶ تولید می کنند.

رده لوله چیست؟

پارامتر رده لوله اصطلاح رایجی در بازار ایران برای بیان ضخامت و یا به طور وابسته وزن لوله است. این پارامتر در واقع همان مقدار فرانمای لوله یا گاهی اوقات معادل شاخص استاندارد ضخامت لوله(شاخص وزنی لوله)است. فرانما معیاری است که امروزه برای تعیین ضخامت جداره لوله ها ،بیشتر از شاخص وزنی لوله مورد استفاده قرار میگیرد.

این معیار درواقع در سال ۱۹۳۹ توسط موسسه استاندارد آمریکا (American Nation Standards Institute),برای لوله های فولادی از سایز های اصلاح شده لوله های آهنی به وسیله کاهش اندکی در ضخامت جداره آنها (باثابت نگهداشتن قطر خارجی لوله) استفاده شد،به طوری که وزن واحد لوله ها با وزن لوله های آهنی(که دیگر تولید نمی شوند)یکسان در نظر گرفته شد.

امروزه با ایجاد این روش جدید در اندازه گذاری لوله های فولادی صنعتی ،امکان انتخاب دقیقتر هر یک از لوله ها بر مبنای الزامات عملکردی مورد نیاز به منظور دستیابی به عملکرد ایمن تر سیستم های پایپینگ فراهم شده است.

در استفاده از این معیار برای سفارش لوله باید دقت داشت که ممکن است برای قطر های مختلف ،یک رده برابر معرف ضخامتهای متفاوتی باشد.

برای مثال یک لوله رده ۴۰ با سایز اسمی ۴ اینچ ضخامت دیواره ای برابر با ۶/۰۲ میلیمتر دارد در حالیکه همان لوله در رده ۸۰ دارای ضخامت دیواره ای برابر با ۸/۵۶ میلیمتر است.

 

لوله های مانیسمان بدون درز دارای دو نوع برند اصلی می باشد:

۱- لوله های مانیسمان بدون درز اهواز که بسیار مرغوب و با کیفیت بالا می باشد که زمینه آن هم البته بسیار کم است.

۲- لوله های مانیسمان بدون درز چین که از شرکت های مختلف چینی میباشد و دارای کیفیت فوق العاده بالا است.

 

 

سفارش و خرید این محصول

تمامی حقوق این سایت متعلق به آریا کالا می باشد.

طراحی قالب وردپرس : ریبونت

مشاوره تلفنی